Tranås Triathlon

Tävlingsresultat Holaveden Ultra 2015

Terränglöpning på Holavedsleden från Gränna Torg - Örsbäcken i Tranås.

2015-10-03

HU Damer 52km

Nr Namn Klubb Botilstorp (17000) Avlången (33000) Katarp (44000) Mål Örsbäcken (51500)
201 Elin Jakobsson
IK Akele
01:59:00 03:37:00 04:49:00 05:47:08
202 Anna Sandberg
02:03:00 03:44:00 05:01:00 06:13:06

HU Herrar 52km

Nr Namn Klubb Botilstorp (17000) Avlången (33000) Katarp (44000) Mål Örsbäcken (51500)
206 Daniel Bjurhamn
IK NocOut.se
01:45:00 03:08:00 04:06:00 04:57:45
209 Henrik Danielsson
IK Nocout.se
01:45:00 03:08:00 04:06:00 04:57:45
224 Lars Norén
LVSK / Lidköping
01:44:00 03:10:00 04:11:00 05:04:06
210 Fredrik Engström
Umeå
01:49:00 03:18:00 04:22:00 05:13:40
230 Micke Wigstrand
Tranås
01:49:00 03:18:00 04:22:00 05:20:24
235 Anders Gunnarsson
Ifk Österbymo
01:49:00 03:18:00 04:22:00 05:20:35
211 Dag Ericsson
Ik.NocOut.se
01:49:00 03:18:00 04:31:00 05:33:03
226 Kalle Norlund
IK Nocout.se
01:51:00 03:16:00 04:31:00 05:33:05
207 Roger Björkbacka
Stockholm
01:49:00 03:19:00 04:35:00 05:45:37
212 Mattias Evald
Loftahammar Endurance Day
01:49:00 03:20:00 04:48:00 05:58:45
223 Per Månsson
IK NocOut.se
02:07:00 03:43:00 04:59:00 06:03:08
236 Peter Sandström
Jönköping
02:03:00 03:44:00 05:14:00 06:23:05
213 Erik Gaude
Habo
02:03:00 03:47:00 05:14:00 06:23:06
217 Rikard Kelloniemi
HOK/Halmstad
02:15:00 04:29:00 DNF DNF
204 Paolo Abis
Italien
DNS
214 Johannes hornbrinck
Baks o co
DNS
218 Henning Lantz
Linköping
DNS
231 Per Östlund
IK NocOut.se
DNS

HUL Damer 21km

Nr Namn Klubb Katarp (11000) Mål Örsbäcken (21000)
517 Barbro Andersson
Team Lewa Sport/Motala
00:55:00 01:57:26
519 Karin Evans
00:56:00 02:00:44
520 Eva Ljungberg
Aneby sok
00:56:00 02:04:47
536 Emma Weibull
Sunnanå, Ydre
00:59:00 02:06:19
521 Ann Samuelsson
Ankarsrum OK
01:09:00 02:44:43
518 Catharina Henriksson
Gemensam Löpning I Perstorp
01:15:00 02:45:45

HUL Herrar 21km

Nr Namn Klubb Katarp (11000) Mål Örsbäcken (21000)
750 Jacob Nyström
IFK Österbymo
00:41:00 01:29:44
534 Håkan Sjögren
Ydre
00:43:00 01:32:17
537 Leif welin
Team LeWa Sport/ Motala
00:54:00 01:54:16
531 Erik Suneson
Skandiabanken
00:53:00 01:54:51
530 Björn Suneson
Vallentuna FK
00:53:00 01:54:51
527 Stefan Johansson
Måndagsgruppen
00:57:00 01:55:06
523 Claes Axelsson
Aneby Sok
00:56:00 01:55:43
528 Tomas Johansson
Aneby
00:56:00 01:56:49
524 Simon Freyland
Eksjö SOK
00:55:00 02:03:49
533 Joacim Eklund
Aneby
00:57:00 02:04:24
535 Robert Söderberg
Husqvarna
00:57:00 02:04:26
532 Håkan Sylvan
Mjölby
00:59:00 02:05:16
525 Anders Hermansson
Nässjö
01:02:00 02:14:17
526 Fredrik Hoffman
Kökarl'ns FT
01:06:00 02:23:21
529 Björn Samuelsson
Ersnäs IF
DNS