Tranås Triathlon

Tävlingsresultat Holaveden Ultra 2016

Terränglöpning på Holavedsleden från Gränna Torg - Örsbäcken i Tranås.

2016-10-01

HU Damer 52 km

Nr Namn Klubb Botilstorp (17000) Avlången (33000) Katarp (44000) Mål Örsbäcken (51500)

HU Herrar 52 km

Nr Namn Klubb Botilstorp (17000) Avlången (33000) Katarp (44000) Mål Örsbäcken (51500)
249 Daniel Bjurhamn
IK NocOut.se
01:35:00 02:52:00 03:48:00 04:38:54
298 Johan Wik
Kvadrat
01:45:00 03:07:00 04:07:00 04:55:06
286 Oskar Sunesson
IK NocOut.se
01:47:00 03:12:00 04:10:00 04:55:56
284 Magnus Sandström
Tjalve IF Norrköping
01:50:00 03:16:00 04:20:00 05:09:07
278 Lars Norén
LVSK / Lidköping
01:44:00 03:10:00 04:16:00 05:10:00
262 Mattias Diener
Nocout
01:54:00 03:23:00 04:26:00 05:19:45
255 Thomas Brandt
Tranås
01:43:00 03:10:00 04:29:00 05:27:46
299 Per Östlund
IK NocOut.se
01:49:00 03:21:00 04:33:00 05:33:21
246 Niclas Andersson
Storådalens SK
01:49:00 03:22:00 04:30:00 05:33:24
297 Mikael Wigstrand
Tranås
01:53:00 03:29:00 04:38:00 05:43:07
275 Peter Lindqvist
ITA / Solna
02:03:00 03:47:00 04:57:00 05:57:03
295 Jan Söderkvist
Täby
02:10:00 03:52:00 05:02:00 05:58:13
277 Per Månsson
IK NocOut.se
02:05:00 03:47:00 04:57:00 05:59:26
269 Oliver Hjort
Uppsala
02:05:00 03:45:00 04:58:00 06:01:24
267 Jim Fredin
Tranås
01:59:00 03:40:00 04:59:00 06:07:34
272 Petter Kellgren
gotoGemba AB
01:58:00 03:41:00 04:57:00 06:12:30
258 Martin Cannert
Lonesome Runners, Göteborg
02:03:00 03:50:00 05:12:00 06:16:56
290 Martin Svensson
Linköping
02:03:00 03:50:00 05:12:00 06:18:38
247 Fredrik Backman
Norrköping
02:10:00 04:02:00 05:16:00 06:18:45
285 Mikael Sinclair
Norrköping
02:10:00 04:02:00 05:16:00 06:18:46
280 David Oscarsson
Årteryd
01:53:00 03:32:00 04:57:00 06:19:08
271 Stefan Johansson
Måndagsgruppen
01:56:00 03:37:00 05:13:00 06:28:39
296 Björn Tibbelin
Risinge Löparkamrater/ Risinge
02:11:00 04:01:00 05:22:00 06:31:09
274 Elias Larsson
Växjö Caballus
02:11:00 04:01:00 05:27:00 06:31:09
264 Dag Ericsson
Ik.NocOut.se
01:58:00 03:50:00 05:23:00 06:34:46
279 Kalle Norlund
IK Nocout.se
02:01:00 03:49:00 05:23:00 06:34:46
281 Tommy Persson
Storådalens SK
02:17:00 04:12:00 05:35:00 06:46:06
250 Tord Blücher
Storådalens SK
02:17:00 04:12:00 05:35:00 06:46:06
268 Eve Fritjofsson
Måndagsgruppen
02:23:00 04:30:00 06:01:00 07:09:44
270 daniel johansson
aneby
02:23:00 04:31:00 06:11:00 07:34:43
273 Rikard Kelloniemi
HOK/Halmstad
02:36:00 05:05:00 06:46:00 08:18:18
276 Lukas Lovén
Årsta
01:58:00 03:40:00 DNF DNF
287 Anders Svensson
Jönköping
01:58:00 04:05:00 DNF DNF
283 Jakob Ringblom
Stockholm
DNF DNF DNF DNF
245 Charles Ahlzén
01:35:00 03:06:00 DNF DNF
259 Mikael Ceder
IK NocOut.se
DNS
260 Henrik Danielsson
IK NocOut.se
DNS

HU Mix Stafett 52 km

Nr Namn Klubb

HUL Damer 21 km

Nr Namn Klubb Katarp (11000) Mål Örsbäcken (21000)
0 Kiki Broke
Bankeryd
DNS
0 Ann Samuelsson
Ankarsrum OK
DNS

HUL Herrar 21 km

Nr Namn Klubb Katarp (11000) Mål Örsbäcken (21000)
0 Magnus Juhlander
OK Njudung
DNS